Вогонь- друг чи ворог?

 

 МЕТА:         з’ясувати основні причини виникнення пожеж, роз’яснити поняття «вогонь – добрий, вогонь – злий», згадати алгоритм виклику пожежної служби, запам’ятати засоби, за допомогою яких можна загасити пожежу, вивчити основні правила пожежної безпеки.

                         Виховувати в учнів потребу повсякденного дотримання правил пожежної безпеки. Бути обережним і слухняним.

ХІД ЗАХОДУ:

1. Організаційний момент

Діти, давайте встанемо і привітаємо гостей, які сьогодні присутні на нашому виховному заході. Дуже раді, що ви завітали до нас, сподіваємось, що вам сподобається.

2. Повідомлення теми і мети заходу.

Діти, як ви знаєте, сьогодні у нас у школі проходить день цивільного захисту населення. Ви готувались до цього дня, малювали малюнки, вивчали вірші. Тема нашого заходу «Вогонь- друг, вогонь - ворог». Ця тема дуже важлива тому, що дуже часто діти вашого віку, не дотримуючись правил поводження з вогнем потрапляють до великої біди.

Отже, сьогодні ми спробуємо з’ясувати основні причини виникнення пожеж, визначитись, в яких випадках вогонь є добрим до нас, в яких стає злим, згадаємо алгоритм виклику пожежної служби, запам’ятаємо засоби, за допомогою яких можна загасити пожежу, вивчимо основні правила пожежної безпеки.

                    3. Вступне слово.

Вогонь дарує людям світло,

Вогонь дарує їм тепло.

Коли б тепло і світло зникло –

Життя напевне не було б.

 

-         Як ви розумієте сказане?

 

Так, важко уявити, як можна прожити навіть незначний проміжок часу без світла і тепла, що дає нам вогонь. Але, на жаль, вогонь приносить людям не тільки добро, радість, утіху, а й прикрощі.

 Пожежі  завдають людям великих збитків.

 

- Сьогодні ми з вами пограємо в гру «Судові справи».

Давайте трошки поринемо з вами у світ професій.

-         Хто такий СУДДЯ, ПРОКУРОР, АДВОКАТ?

Суддя́ — людина, яка чинить суд, судить, тобто висловлює обов'язкову для інших людей думку щодо їх вчинків.

Прокурор  — головний законний представник обвинувачення.

Адвокат -  (лат. advocatus — от advoco — приглашаю) — людина, яка захищає інтереси людини у суді.

 

3. Проведення «Судового засідання».

Всім встати -  суд іде!

Слухається справа підсудного вогню.

Оголошується склад суду.

Справу веде суддя Колодкіна Зоя Миколаївна, до зали суду запрошується прокурор – Лещенко Сергій та захисник (адвокат) обвинувачуваного Чернокур Ренат.

-         Підсудний, в вас нема заперечень щодо складу ?

Отже, шановні, розпочинаємо. Прошу прокурора зачитати обвинувачення.

 

Прокурор

Коли обережність забудем,

він стає тоді ворогом людям!

Хоч вогонь нам друг - дивись,

краще ти побережись!

Коли будеш пустувати,

недалеко до біди,

від вогню добра не жди!

Він такий лихий буває,

що нічого не минає.

Спопелити може школу,

поле виспіле і дім,

і усе в дворі твоїм.

Дим підніме, як завісу

і метнеться аж до лісу.

Буйне полум'я пожежі

і людей не пощадить.

Пам'ятайте це завжди!

 

Слово надається захистові підсудного.

 

АДВОКАТ: Знають всі - без вогню людині

Не прожить ні єдиної днини!

При вогні все довкола нам видко,

Гріє нас він і взимку, і влітку.

Подивіться-но, друзі, навкруг:

Нам вогонь - найнадійніший друг.

 

До зали суду запрошується перший свідок.

 

 

1 СВІДОК

Вогонь - друг! Колись у давнину люди не вміли користуватись вогнем. Холодною зимою вони не могли зігрітись, а їжу споживали сирою. Та коли люди навчились приборкувати цю природну силу, то вони отримали зразу і світло вночі, і тепло взимку, і смачну їжу.

Без вогню неможливе життя на землі. Він потрібен всюди: вдома, в школі, на заводах і фабриках.

Вогонь плавить руду, допомагаючи людям отримати метал. А ще вогонь може бути символом. 3 гордістю і шаною дивляться люди на Вічний вогонь біля пам'ятників героям, які віддали своє життя за Батьківщину, вогонь, запалений від променів сонця в далекій Олімпії, несуть у факельній естафеті бігуни, велосипедисти, гребці, віддаючи шану мирним традиціям.

 

Що може сказати ВОГОНЬ в свій захист?

Вогонь: Я можу зігріти, зварити обід,

               Я плавлю метал і розтоплюю лід.

 

До зали суду запрошується другий свідок

 

2 СВІДОК

Вогонь - ворог лишив свої сліди в історії всіх епох і народів. Тисячі міст і сіл зникли в велетенських язиках полум'я. Вогонь згубив мільйони людських життів.

Я прочитав, як в 946 році княгиня Ольга за допомогою вогню помстилась ворогам за вбивство свого чоловіка. Її військо оточило вороже місто, але не могло подолати стін і воріт міських мурів. Тоді Ольга стала вимагати данину від оточених. По три голуби і по три горобця від кожної хати. Коли пташок їй дали, вона наказала прив'язати до їx лапок промаслену паклю і підпалити її. Випущені тут же пташки полетіли в свої гнізда, до будинків своїх хазяїв, несучи на лапках страшну біду. Побачивши, що у місті почались страшні пожежі, захисники кинулись рятувати свої домівки. А в цей час військо Ольги вдерлось в місто.

 

                      - Що тепер скажеш нам, вогнику?

Вогонь:  А можу і ліс велетенський спалити

                Майно і будинки – усе спопелити.

 

СУДДЯ

-         Скажіть, діти, що ви зрозуміли з вище сказаного? Чи вогонь для нас є другом, чи все ж таки він для людей ворог? (відповіді дітей)

Отже, за недостатністю речових доказів направляю справу підсудного вогню на дорозслідування. Прошу переглянути відеоматеріал справи.

 

 

4. Сценка.

Вогонь працював у кози у печі-

Варив їй куліш, випікав калачі

Вона ж годувала щоранку малят

Трійко біленьких своїх козенят.

Коза.

Мої діточки, козеняточка

Ви найкращі у світі маляточка

Я для вас, я для вас на базар піду

Найсмачнішу капусточку вам знайду.

А ви вдома сидіть

Двері міцно замкніть

Сірників до рук не беріть.

Козенята.

Ми будем слухняні

Ми будем слухняні

І будем спокійно дожидатися мами.

Автор: Як тільки матуся пішла за поріг, маленьке козенятко кудись швидко побіг.

Козенятко: Сірники, сірники

                    Ану, як в мами моєї вогонь гори!

Танок вогню.

Автор: І ось уже дим потягнув догори, сердитий вогонь розходивсь, миготить…

Козеня: Не буду лякатись, 101 подзвоню

              Врятують пожежні і нас  від  вогню!

-         Алло! Загорілася хата в кози!

Адреса? Діброва, провулок Лози!

А номер в нас другий. Скоріше сюди! Врятуйте мерщій нас од злої біди.

Коза: Спішіть-но, сусіди, Лисиця й Ведмідь! Допомагайте пожежу скоріш загасить!

 

Ведмідь: Дивіться, в машині ген-ген із гори

                До нас поспішають пожежні-бобри!

Лисиця: Дивіться, як в казці зростають драбини

               Пожежні в брезенті, один за одним

               Лізуть драбинами в полум’я й дим!

Бобер1: Вогонь не здавався, пручався, шипів,

              Сердитий вогонь погасать не хотів!

              Не дуже він любить сидіти в печі,

              Варити обід і пекти калачі.

Бобер2: Любі наші козенятка, любі хлопці і дівчатка

               Сірників до рук не треба брати,

               Бо згоріти може хата!

Лисичка: Ви послухайте лисичку

                Неможна брати запальничку

                Ви із нею малі не грайтесь!

                Запальничка – не забава!

                Гратись з нею марна справа!

Ведмідь: І малятам , і звірятам

                Дуже добре треба знати!

                Сірники – не для забави

                З ними страшно грати!

Автор: Телефон 101 люди знають

             І в разі пожежі завжди набирають!

 

СУДДЯ: Підсудний вогонь ви можете щось сказати на свій захист (ні)

Суд іде до нарадчої кімнати для прийняття рішення.

Обговорення.

-Діти, висловіть свою думку, за яких умов вогонь може стати жорстоким ворогом людини? (якщо з ним необережно поводитись)

-Що може статися, коли вогонь виходить з-під контролю людини? (горять ліси, будинки, урожаї, навіть можуть загинути люди)

- Нагадайте, як слід вчиняти, якщо сталася пожежа? (подзвонити 101, назвати своє ім’я та адресу)

- За допомогою яких засобів можна загасити пожежу (вогнегасник, пісок, вода)

СУДДЯ: Всім встати – суд іде!

                На лаві підсудних опинився злодій-рецидивіст ВОГОНЬ, який спопеляє будинки, міста, знищує врожаї. Підсудний свою вину визнає, але запевняє, що все це трапляється внаслідок необережного з ним поводження.

Оголошується рішення: іменем України суд вважає, що вина підсудного доведена доказами по справі, проте вважає, що шкода нанесена людям є наслідком неправильного поводження з вогнем.

  На підставі доказів суд постановив «Визнати вогонь не винним, а вам , діти – бути обережними з вогнем, не шуткувати з запальничками та сірниками, виконувати правила безпечного поводження з електроприладами, тоді ВОГОнЬ обов’язково стане для нас ДРУГоМ»!

 

6. Підсумок заходу. (якщо залишиться час)

Робота над віршем

Я починаю вірш, а ви закінчуєте.

Жар з-під заслінки упав, в хаті вогонь запалав.

Не дивися, не чекай, а водою ... /заливай/.

Як побачиш – малюки узялись за сірники.

Як ти маєш їх спиняти? Сірники у них … / забрати/.

Розігрілась праска дуже, що робити маєш, друже?

За гаряче не хапай , із розетки … /вимикай/.

Як побачиш – десь горить, мусиш ти в ту саму мить

До пожежників дзвонити, про пожежу ... /сповістити/.

Вивчіть правила пожежні,

Будьте завжди обережні.

Знає хай дитина кожна:

Жартувать з вогнем ... /не можна/.

Здорові зубки!!!

Тема. Здорові зуби - запорука здоров'я.
МЕТА: поглибити знання учнів про гігієну порожнини рота; вчити працювати самостійно та в групах; збагачувати активний словник учнів; розвивати творчу уяву, фантазію, зацікавленість; формувати уміння збирати інформацію, досліджувати матеріал, обити висновки; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації до теми, малюнки учнів, таблиці.


Хід уроку

І. Організація класу.
Доброго ранку, діти!
Доброго ранку всім!
Усміхніться всім довкола
Небу, сонцю, гостям, друзям,
І тоді обов’язково день
Для всіх чудовим буде.

Сядьте, діти всі рівненько,
Руки покладіть гарненько,
Голівку вище підніміть,
Свої плечі розведіть.
ІІ. Мотивація. Оголошення очікуваних результатів.
1.Гра-заняття з гігієнічними навичками.
Ви поснідали смачненько? (Діти: Так!)
Зубки чистили гарненько? (Діти: Так!)
Хто не любить пасти
Та зубної щітки,
То у того зубки зіпсуються швидко? (Діти: Так!)
Хто ласує тортом,
Полюбляє цукор,
Той собі на горе буде мати муку? (Діти: Так!)
Зубки ввечері почистили
І йдете відпочивати
Захватили булочку
Солодку у кровать? (Діти: Ні!)
Щоб зуби укріпляти
Корисно цвях жувати? (Діти: Ні!)
Блиск зубам щоби надати
Треба крем взуттєвий взяти
Видавить пів тюбика
І почистить зубики.
Так чи ні? (Діти: Ні!)
Отже, не лінуйтеся,
Діточки маленькі,
Зранку і під вечір
Зубки чистити гарненько!
III. Повідомлення теми та завдань уроку.
1. Слово учителя.
- Сьогодні в нас, без сумніву, незвичайний урок –"ЗДОРОВІ ЗУБИ – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я”.Адже:
Про чистоту хто добре дбає,
Завжди здоров’я добре має.
І настрій в того просто гарний,
І в світі він живе не марно.
- Слово "гігієна” означає здоровий спосіб життя. А однією з найголовніших вимог гігієни є чистота. Народна мудрість каже: "Чистота – запорука здоров’я”. Чистота потрібна, щоб перемогти небезпечних ворогів людини – збудників хвороб. Бактерії – живі істоти, яких ми не бачимо неозброєним оком. Їх багато у воді, грунті, вони потрапляють на руки разом із брудом. Отже, щоб бути здоровим, треба щодня бути чистим і охайним.
- Виконуючи цей проект кожна група мала своє завдання. І так поринаємо в Країну Знань.
ІV. Сприйняття та осмислення нового матеріалу.
1. Інформація про гігієну порожнини рота.
Якщо роздивитись свої зуби перед дзеркалом, то можна побачити між ними багато нерівностей. У них легко затримуються часточки страви. Тут дуже швидко розмножуються різні бактерії, в тому числі і збудники хвороб. Тому зуби необхідно чистити зубною щіткою із зубним порошком або пастою.
Стоматологи радять чистити зуби увечері перед сном та вранці. Чистити зуби потрібно не поспішаючи, зверху вниз і знизу вверх. Так само зуби чистять із середини. Після кожного вживання їжі зуби не чистять, а прополіскують рот теплою водою.
Після чищення зубів зубну щітку треба помити з милом і поставити сушити догори щетинкою. Нову щітку перед використанням теж миють з милом.
Проте, щоб зберегти зуби цього ще замало. Не можна кусати ними горіхи, кісточки від ягід та різні тверді предмети, бо це призведе до руйнування зубів.
А в пошкодження потраплятимуть часточки страви і гнитимуть. Це призведе до захворіння зубів, горла, шлунку і навіть серця. Крім того хворі зуби, як правило, мають неприємний запах. До того ж хворі зуби негарні. Проте ми не завжди можемо відчути, що почалося захворювання зубів. Тому двічі на рік потрібно звертатися до стоматолога і перевіряти стан своїх зубів. Це допоможе зберегти зуби здоровими. А здорові зуби – запорука здоров’я і краси.

2. Це цікаво! Розповіді дітей.
- На жаль, нікому не доводилося бачити посмішку слона. Може, тому, що у нього зіпсовані зуби? – запитаєте ви. Зовсім ні! З чим, чим а з зубами у слона
все гаразд! Щоправда, їх небагато – всього шість. Але змінюються вони все життя. Тому майже не дошкуляють клаповухому велетню.
А ось в акулячій пащі вишикувалися рядами тисячі гострих, як лезо бритви, зубів. А позаду кожного робочого – запасний. Зручно, нічого не скажеш! Акулячі зуби чистить маленька рибка-санітар, поїдаючи дрібних паразитів на тілі й зубах хижачки.
Та найбільше ви б здивувались, якби побачили крокодила, з його роззявленою пащею, у якій спокійно господарює малесенька пташка – кулик- дерихвіст, яку називають "крокодилів сторож”. Пташка для крокодила – це жива зубна щітка. Вона старанно викльовує рештки їжі між зубами тварин.
3. Ознайомлення з будовою зуба. (Учні в білих халатах)
- Спочатку у людини з’являються молочні зуби, а пізніше – постійні. Молочні зуби з’являються у 4-6 місяців, а постійні – в 8-12 років. Всього у дорослої людини 32 зуба. Зуб складається з трьох частин:
над яснами – це коронка зуба;
обхоплена яснами – шийка зуба;
в альвеолі щелепи – корінь зуба.
Деякі зуби мають тільки один корінь, інші більше. Коронка зуба покрита емаллю, а в області шийки і кореня – цементом. По формі коронок зуби діляться на різці, клики, малі корінні зуби та великі корінні зуби.
4 Гра «Що тут не так?»
Якщо діти не погоджуються із твердженням — плескають у долоні.
- Чистити зуби зубною щіткою слід протягом 2—3 хвилин.
- Треба використовувати зубну пасту.
- Слід робити це один раз на тиждень.
- Слід робити це двічі на день.
- Для чищення рота треба використовувати жуйку.
— Після кожного прийому їжі необхідно прополіскувати ротову порожнину.
- Зубну щітку треба міняти на нову чотири рази на рік.
- Для зубів корисні цукерки.
- Для зубів корисні овочі й молочні продукти.
-Послухайте вірш.
Хвора киця
Лікар хворі зуби
Киці пломбував,
Корисні поради їй весь час давав:
— Не лінуйсь ніколи,
Кицюнько - голубко,
Зранку і під вечір
Гарно чистить зубки.
Хто не любить пасти
Та зубної щітки,
То у того зубки
Зіпсуються швидко.
Хто ласує тортом,
Полюбляє цукор,
Той собі на горе
Буде мати муку!
Видужала киця.
Зубки вже здорові,
Бо поради лікар
Справді дав чудові.
Ну, а той, хто зуби
Чистить забуває,
Віршика про кицю
Хай собі згадає.
(ІЛисенко)
ІV.Підсумок уроку.
1. Рефлексія. Метод незакінчених пропозицій.
- От і завершується наш урок. Як ви думаєте, чи потрібну проблему ми досліджували?
Я запам’ятав, що … .
Я зрозумів, що … .
Мені на уроці … .
Думаю, що … .
2. Намалюйте зуб веселий якщо урок вам сподобався і сумним якщо – ні.

V.Заключне слово учителя.
- Послухайте поради, як слід піклуватися про себе.
Друже, щоб здоровим бути,
Треба навички здобути,
Про здоров’я піклуватись.
Перш за все - не лінуватись,
І здружитися із спортом,
Рідко ласувати тортом,
Воду крижану не пити
І ніколи не палити!
Щоб знешкодити мікроби,
Руки мий щоразу чисто,
Не забудь щоденно їсти
Овочі і фрукти різні –
Всі вони тобі корисні.
Вранці й ввечері, мій любий,
Завжди-завжди ти чисть зуби.

Небесна сотня-герої не вмирають!

Виховна година на тему: «Небесна сотня: герої не вмирають»

Мета: вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Оформлення: Стіна пам’яті Небесної сотні (Прапор України, надписи  «Герої не вмирають», «Сам не знаю, де погину…», список прізвищ героїв  з фото), на підлозі надпис із маленьких свічок «Героям слава», стіл, на столі вишитий рушник, ікона Божої матері, свічка, квіти з чорною стрічкою.

Слайд Небесна сотня: Герої не вмирають

Вступне слово викладача. Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… .

. Відео Герої не вмирають

 Учень 1                       

                                      “Боротьба не за щастя  вже навіть іде  —за життя!

                                       Бо його забирають.

                                        Нас Надія веде, нас ідея веде

                                        За свободу для рідного краю.

 

Учень 2                       Українцю, поглянь, там побили жінок!

                                       Глянь, вже люди ховаються в храмі!

                                      Де таке ще траплялось, коли це було

                                       Аж в такому нестерпному стані?..

 

Учень 3                        Так чинили лиш варвари, злісні хани,

                                         Лиш від них люди в церкві ховались.

                                        А сьогодні це власні привладні пани

                                         Вже над нами так само знущались!”

Учитель. Шановні вчителі, учні! Сьогодні ми зібралися тут, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

Ми з вами вшановуємо пам’ять героїв різних історичних подій: Битви під Крутами, Голодомору 1932-33рр, Бабиного Яру. Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.

 

 

 

 

Учень 4

Моя хата не скраю
Тому і вмираю  я за Україну,
ЇЇ честь та славу.
Пробач мені, мамо, що тебе покидаю,
Бо мушу йти на війну
Проти осатанілої зграї.

Хто зна, чи вдасться мені тебе ще побачить
Та я сподіваюсь,
Що одного ранку прокинешся
Та й мене пробачиш.

Учень 5             

                       
Пробачиш та й заплачеш,
Сліз не жаліючи, обмиєш ти ними усю Україну,
Україну нову, сильну,
В якій брат за брата
Йшов під кулі навпростець,
Не боячись ката.
Ти подивишся навколо-
Все не так, як було.
Хоч мене й немає поруч
Знай, що я, сумую…

Ведучий 2 Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

В знак підтримки України 1  лютого всі польські теле –та радіоканали транслювали  пісню «Подай руку Україні»

Відео «Подай руку Україні»

Ведучий 1 Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

Учень 6                      

Під прапором стояли – під прапором й спочили.
Прийми, о Господи, своїх синів!
За України волю їх убили
В шалений жар тривожних днів.
В той час, як небо димом затягнулось,
Як змерзлі руки прагнули вогню,
Упились кров’ю кат і його свита,
Споївши нею й всю свою сім’ю.

Учень 7 

                     
Та ми усі від Бога люди.
Живем надіючись, не боючись.
Чи ми запам’ятаєм, чи забудем,
Як наш народ топтали, сміючись?

Учень 8                    

Мамо, я живий, лиш закриті очі….
І серце не б`ється, не вирує кров…
Ти тільки не плач, знай – всі дні і ночі
Я буду поруч – в грудях, де живе любов!

Учень 9  

                      
Ти пробач мене, мамо, за гіркії сльози,
За ту біль, і той жаль, що я наробив.
Я ж хотів лише миру, добра і свободи…
А мене за це ворог безжалісно вбив.
Учень 10                    
Не жалій, моя нене, що я не вернуся,
Не кляни ворогів! Нехай судить їх Бог!
Я для тебе сьогодні з небес посміхнуся,
Ти лишень свої очі здійми до зірок!

Ведучий 2  Вгорі прекрасні зорі, що палають…
Будь-ласка, наші душі вбережи!
Хай кожну ніч нам Янголи співають,
Ти ж своє милосердя покажи.

 На фоні кліпу «Пливе кача» слова ведучого

Ведучий  Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.

Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов   від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!

(Під кліп  Небесної сотні «Пливе кача» ведучий запалює свічку і передає її учням по колу. Свічку передають з рук в руки )

Учень 11

 У нашій пам’яті Ви назавжди лишились,
Історія одна, і Ви – її частина.
Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились,
І молимось: за Вами – ненька Україна!
Вже не повернеться додому той хлопчина,
Що його вчора тільки мати відпустила,
Поцілувала, тихо мовивши: “Іди, дитино,
За щастя України, бо вона – єдина”.
Казала мати берегти себе. Але даремно,
Бо хлопець був готовий йти безстрашно,
Аби лише країна, котру так кохав страшенно,
Не стала на коліна, а боролася відважно.

Учень 12      

                   
Хлопчина вірив, що колись, одного ранку,
Відкривши очі, він відчує повну волю.
Але та куля, в день зимовий, на світанку,
Перехопила подих та змінила долю.
Хлопчина вірив, що колись, одного дня,
Розкаже син йому, як любить Батьківщину.
Хіба він знав, що борючись за це щодня,
Все доведеться відпустити в мить єдину.
Так. Той хлопчина, він не знав тоді,
Що нелюд пострілом прицільним забере життя.
І браття хлопця, українці, у біді,
Заплачуть, відпустивши тіло в небуття

Ведучий Героям Майдану, впавши мертвими за світле майбутнє України, присвячується хвилина мовчання.

(Хвилина мовчання)

Заключне слово Вчитель

А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав.

Із кров’ю перемішана сльоза …

А батько сина ще не відпускав.

Й заплакав Бог, побачивши загін –

Спереду сотник, молодий, вродливий,

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній – сивий-сивий.

І рани їхні вже їм не болять…

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло …

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла …

Загиблі хлопці віддали свої  життя за всіх нас. Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди! Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну!

Навіть на останнім рубежі

Промінь віри в нас ще не погас,

Боже, Україну збережи,

Господи, помилуй нас!

В наших грудях кулі і ножі,

Нас розпято й знищено не раз!

Боже, Україну збережи,

Господи, помилуй нас!

Церковний Гімн України в виконанні дитячого хору «Боже Великий Єдиний нам Україну храни!»

 

Традиційно на 8 Березня старшокласниці провели урок. Підготовку розпочали рівно за місяць. Дівчата - молодці!

Виховна година на тему : « Святе слово – мати»
Мета
- виховати в учнів почуття любові, шани, поваги до найріднішої людини для кожного з нас – МАТЕРІ. 
- формувати вміння висловлювати власну думку, аналізувати власні вчинки. 
- виховувати почуття вдячності та відповідальності. 
- Обладнання: фломастери, жовті промінці, кольорові квітки


Хід роботи 


І. Організаційна частина 


ІІ. Вступна частина 

 

Хто нас, діток, міцно любить? Хто нас ніжно так голубить? Як ми хворі — цілі ночі Не стуляє свої очі.

 Хто для нас пісень співає, Хто в негоду забавляє. Гарні нам дає ляльки І розказує казки?

 Ніжна, лагідна і мила, На цей світ нас народила. Я до неї пригорнуся, Це ріднесенька…


Учитель: Як ви уже зрозуміли, сьогодні ми будемо говорити про найдорожчу людину – про маму, про її роль у нашому житті та наше ставлення до неї. 


ІІІ Основна частина

 
Учитель: Мати, матінка, матуся – такі рідні і такі знайомі кожній людині слова… Скільки в них ніжності, скільки тепла і турботи. Для кожного з нас мати – це найрідніша людина, вона дала нам найбільше — щастя жити. Її тепла посмішка, лагідні руки, найрідніший голос, її похвала чи застереження живуть у кожному з нас з дитинства і до кінця наших днів. Якщо я вас запитаю, чия мама найкраща, то кожний скаже що його, і всі будуть праві, адже немає нікого милішого у світі за рідну матінку


Творче завданя «Сонце материнської любові» 


На дошці сонце без промінчиків. У кожного учня на парті промінець.  Доберіть прикметники до слова «мати». Яка вона? ( лагідна, добра, ніжна, уважна, спокійна, строга, красива, мила…)

А тепер кожен нехай подумає про свою маму. Запишіть на своєму промінці яким словом ви можете описати свою маму.

Кожен учень по черзі виходить до дошки і називає те слово, яке він написав на своєму промінці. Складають сонце материнської любові.


Учитель: Є в світі одне слово, перед яким усі на¬роди низько схиляють голови. Це слово — Мати. 
Кожна людина і кожний народ мають свої святині. До них ми зараховуємо й пошану до матері. Вона да¬ла нам життя, виростила й виховала. Коротке це сло¬во — мама, але які надлюдські глибини скарбів містить воно в собі! Ціле її життя з серця б'є вели¬ким невичерпним джерелом безкорислива любов до своїх дітей. Ціле її життя — це терпіння, безмежна самопожертва, пробачення провин. А ми, діти, не завжди бували лагідні з нею, частенько були неслухами і приносили прикрість своєю поведінкою, та мамине всепрощаюче серце завжди любило нас, оберігало від усього на цій землі. 


Творче завдання «Турбота про матусю» 

 

Кожній дитині роздати  квітки з 5 пелюстками


Учитель просить учнів скласти список «Мої обов’язки перед мамою». (Які зобов’язання вас просить виконувати мама) Список має складатися з п’яти пунктів.  Їх слід записати на пелюстках. Потім учитель запитує учнів, які обов’язки, на їхню думку, виконувати легко, а які – важко.  Квіточки приклеюємо навколо сонечка.


Давайте поговоримо про те,  що слід робити, щоб звичайне виконання обов’язків перетворилося на щире піклування про матір. 


Запитання для обговорення: 


1. Які риси характеру притаманні усім на світі мама? 
2. Якими словами ви зустрічаєте маму коли вона повертається 
додому? 
3. Як мама зустрічає вас після розлуки? 
4. Розкажіть про найдорожчий подарунок, який ви отримали від мами? 
5. Розкажіть, як мама піклується про вас, коли ви хворієте? 
6. Як ви піклуєтесь про маму? 


Як ви розумієте прислів’я? 


Нема того краму, щоб купити маму. (мама –це те безцінне, що є у нас)

На сонці тепло, а біля матері добро. 


Дитина плаче, а матері боляче.

Материн гнів, як весняний сніг: рясно випаде, та скоре розтане.  
Учитель: Мати, ненька, матуся, матінка, мамочка — єдина людина у світі, яка не буває байдужою до своїх дітей. У ній стільки милосердя, співчуття, турботи, ласки… Бережіть своїх матерів, говоріть їм приємні слова, любіть їх, турбуйтеся про них, доки вони живі, бо настане час і вам не буде до кого прийти та прихилити свою посивілу голову. Бережіть своїх матерів. 

Завершити наше заняття можна такими словами:

 Можна у світі чимало зробити:
Перетворити зиму на літо, 
Можна моря й океани здолати,
Гору найвищу штурмом узяти, 
Можна пройти крізь пустелі та хащі..
Тільки без мами не можна нізащо, 
Бо найдорожче стоїть за словами:
В світі усе починається з мами!

На пелюстках квіточок діти записували прикметники, за допомогою яких можна описати свою маму.

Дуже цікаво проводили заняття. Діти слухали з захопленням;, відповідали на запитання, приймали участь у колективному створенні плакату до свята 8 Березня

Я параграф. Нажмите здесь, чтобы добавить собственный текст и изменить меня. Это отличное место, где Вы можете рассказать свою историю и дать больше информации о себе Вашим посетителям.